Tegoroczne trendy w łazience

Łazienki były głównie postrzegane jako coś praktycznego, ten obraz od jakiegoś czasu należy już do przeszłości. Teraz najczęściej jest postrzegany jako miejsce, w którym można się całkowicie zrelaksować w swoistej oazie we własnym domu. Aby to stworzyć, wszyscy wkładamy coraz więcej pieniędzy i wysiłku w przebudowę i remont łazienki. Ci, którzy jeszcze w tym roku chcą przemodelować swoją łazienkę, naturalnie chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami łazienkowymi. Oto tegoroczne trendy.

Wellness we własnym domu

Dzięki przemyślanej łazience wprowadzasz uczucie wellness do własnego domu. Trendem w tym roku jest zachowanie spokoju i pogody ducha. W dzisiejszych czasach życie składa się z wielu must-do’s, więc co może być lepszego niż całkowity relaks we własnej przestrzeni. Zrelaksuj się w kąpieli, dodaj świece zapachowe, nastrojowe, przyciemniane oświetlenie, a może lampkę wina lub książkę. Drewno o naturalnym kolorze jest zawsze dobrym wyborem i tworzy spokojną atmosferę, którą można połączyć.

Jeśli nie masz miejsca na wannę, zdecyduj się na duży prysznic deszczowy, dzięki któremu po zamknięciu oczu nadal będziesz mógł wyobrażać sobie, że jesteś w lesie deszczowym. Nie zapomnij o innych zapachach, takich jak świeży len czy eukaliptus, które zapewnią Ci cudowne uczucie relaksu.

Naturalne odcienie to nowa biel

Cała biel to przeszłość, zdecyduj się na ziemiste odcienie, takie jak brąz, zieleń czy terakota, ale w słabych odmianach, żeby nie było zbyt intensywnie i ruchliwie. Te piękne ciepłe odcienie są idealne do łączenia z różnymi materiałami, takimi jak kamień i drewno. Jeśli połączysz wszystko w odpowiedni sposób, tworzy to spokojną i przyjemną atmosferę. Możesz również wykorzystać te odcienie w różnych dodatkach lub na przykład w swoich ręcznikach, aby nie było zbyt kolorowo.

Luksusowy wygląd z wytrzymałych materiałów

Chrom i czerń od dawna są kolorami w każdej modnej łazience. Obecnie kolory te coraz częściej ustępują miejsca niklowi, miedzi czy złotu. Łącząc te kolory z naturalnymi elementami kamiennymi, na przykład, lub drewnem, tworzysz luksusowy, hotelowy szyk. Upewnij się, że te naturalne materiały zastosujesz również w innych dużych elementach łazienki, takich jak umywalka, szafki i ewentualnie część ściany prysznica. Nie przesadzaj jednak ze stylizacją, bo nie chcesz, by była zbyt ruchliwa.

Zrównoważony rozwój to kolejny trend, który od lat jest na topie i będzie kontynuowany w tym roku. Zainwestuj w inteligentne oświetlenie, czujniki i wodoodporną słuchawkę prysznicową. Oprócz tych trwałych elementów, należy również zwrócić uwagę na trwałość płytek, drewna i innych elementów w łazience.

Zamknij oczy i czy potrafisz wyobrazić sobie również swoją wymarzoną łazienkę?